

1 липня учасники гурту Ragapop оприлюднили на стрімінґових платформах свій перший міні-альбом та новий кліп на композицію “Сяся”. Ми ж не зосередимось лише на гайповій новині про новий проєкт із альмаматер ЦСМ “ДАХ”, а ще й пояснимо, чому Ragapop – це нова культурна платформа для комунікації про важливе.
Ragapop – це електронний сайд-проєкт від учасниць фрік-кабаре Dakh Daughters Руслани Хазіпової та Ганни Нікітіної, а також музиканта Антона Очеретяного. Особливістю цього творчого тріо є поєднання творів Івана Франка та експериментальної електронної музики. Однак митці прагнуть не лише створити новий та якісний музичний продукт, але й окреме культурне середовище для розмов про важливе.
Руслана Хазіпова: “Спершу ми взяли форму, а потім наповнювали її змістом. Ми зрозуміли, що сам Ragapop і є нашим стилем, нашою нішею. Це платформа для творення, своєрідне культурне середовище, де можна впроваджувати свої ідеї, бути сміливими, трішки пустотливими”.
Запуск проєкту відбувся 1 травня. Тоді Ragapop випустили свою першу пісню “Гордості”, текст якої – уривок із трагедії Софокла «Цар Едіп» у перекладі Івана Франка. Застерігаємо, що у кліпі “Гордості” використовують стробоскопічне світло.
Загалом, робота над проєктом тривала півтора року, у перервах між турами гурту Dakh Daughters. Реліз був запланований на початок весни. Однак пандемія і тут внесла свої корективи, тому зйомки кліпу музиканти були змушені перенести.
Руслана Хазіпова: “Це не була якась продумана історія. Весь час багато людей, весь час театр, весь час живі інструменти, аж раптом з’явилася якась нова енергія. Ми робили електронну музику і виникло бажання нею комунікувати. Після цього посипалися тексти Франка, які разом з нею зазвучали дуже актуально. Люди, які слухали це, казали: “Невже це тексти Франка? Настільки сучасна мова”. І ми зрозуміли, що це може бути і гарна популяризація української літератури”.
1 липня Ragapop оприлюднили свій перший міні-альбом “Сяся”, до якого увійшли три композиції: “Гордості”, “Сяся” та “Февросія”. Разом із альбомом вийшов кліп на пісню “Сяся”. Основою композиції став уривок однойменної поеми Івана Франка. Кліп на 7-хвилинну пісню зняли у червні упродовж 23 годин. До створення такого “міні-фільму” долучилося багато сучасних українських митців. Зокрема, режисером та сценаристом кліпу став Максим Котський.
Руслана Хазіпова: “У нас вийшов доволі жіночий матеріал: “Сяся”, “Февросія” – це про жіночі долі. Для мене самої це було дуже цікаво. А “Гордості” – у першу чергу, про людяність”.
Музичні критики вже назвали Ragapop одним із найцікавіших українських релізів року. Тексти Івана Франка у виконанні Руслани Хазіпової та Ганни Нікітіної звучать як маніфест українського поета, який із ХІХ ст. потрапив у 2020 рік. І саме для такого позачасового героя є очевидними вічні питання та внутрішні пошуки людей. Такий синтез електронного супроводу та лірики Івана Франка формує свіжий і цікавий український музичний проєкт, який має всі шанси популяризувати своє слово та звучання не лише в Україні, але й у світі.
Руслана Хазіпова: “Ми постійно випрацьовуємо цей продукт, знаходимо багато нового. Але ми хочемо, аби на виході це звучало легко. Дехто каже, що це – dark side, бо важка музика та тексти заводять людей у якісь темні думки. Але я у розмовах про щось людське кажу: “Дивись, є можливість проговорити. У мене є певні запитання і я не кажу, як це вирішити, я пропоную це вирішити разом”. Це – поле для запитань. Бо відповіді – це відносне. Чи можемо ми відповідями поєднатися один з одним – невідомо. А питаннями? А питаннями точно можна”.
Подивитись та послухати Ragapop можна тут.
автор: Коник Яна
теги: Dakh Daughters , Ragapop