

В умовах самоізоляції всі ми гостро потребуємо підтримки та спілкування. Це і стало поштовхом для створення проєкту «Ми». Двоє режисерів знімають короткометражні фільми про досвід переживання карантину різними нами. Чи ви скептик, чи сумлінний виконавець усіх карантинних заходів, ваша історія може стати частиною проєкту «МИ».
Як стати учасником?
Для цього потрібно зв’язатися із режисерами – Оленою Апчел та Сашком Брамою – познайомитися та почати знімати свій побут. На наступному етапі учасники разом із режисерами формують ідею короткометражки на основі відзнятого матеріялу. Може знадобитися додаткова зйомка, яку режисери здійснюватимуть уже самостійно. Але учасниця в будь-якому разі може впливати на процес. Фінальна версія фільму обов’язково має бути погоджена з учасником. Наразі участь у проєкті взяли уже більше сотні людей із різних країн.
Навіщо це все?
Ініціатори цього процесу пропонують ставитися до зйомки відеощоденників як до гри чи флешмобу, а сам проєкт розглядають як «адаптаційну практику в умовах стресу». «За теперішніх умов ми змушені самоізолюватися і дистанціюватися, але мистецтво має таку силу – долати дистанції та об’єднувати людей» – каже Сашко Брама. «Довкола проєкту створюється своєрідне ком’юніті, яке постійно збільшується. Для нас це можливість зменшити потік негативних новин і панічних настроїв у своєму житті» – додає Олена Апчел.
Все, що вас турбує чи цікавить у цей нестабільний час – щоденні ритуали, нові правила пересування у місті, постійні zoom-коли із друзями та колегами, тривожні вечірні новини та інші докази вашого буття – варто знімати. Можна знімати на власний смартфон будь-якої моделі, бо якість картинки не має значення. Бо важливо те, що ви відчуваєте у фіксованому моменті.
«Для нас важливо, щоб учасникам та учасницям було комфортно перебувати в цьому процесі, тому нашим головним пріоритетом є побудова довірливої, дружньої комунікації з кожним з учасників проєкту…Ми переконані, що в умовах дружньої співпраці можна досягнути якіснішої комунікації та кращого мистецького результату» – стверджується в описі на сайті ініціативи.
Що буде далі?
Відзняті фільми будуть поступово викладати у соцмережі та на інших сайтах. А також вони стануть номінантами на участь у різних фестивалях документального кіно. Крім того, режисери планують використати певні відео для створення мультимедійного перформансу у співпраці з театром Лесі Українки у Львові та берлінським Post Theater. Цей формат перебуває в розробці. За попереднім планом він поєднуватиме VR-технології, імерсивні й інтерактивні елементи та діджей сети.
автор: Данило Грабар