

Зараз, у час посту, спокуси особливо відчутні. Вважається, що найміцніше добро перевіряється найбільшим злом, тож перед великими релігійними святами Нечистий “задіює усі війська демонів”, щоб людина згрішила… Це те питання, де віра і прагматизм сходяться в позиції. Критичне мислення та усвідомленість однаково важливі, коли йдеться про вибір і відповідальність за нього. Середньовічні люди придумали купу рогато-хвостатих “винуватців” своїх хибних дій. Хочу сказати, що мені була б приємна така увага, якби не мій друг — сумнів. Прям всі сили зла? Все темне військо? Заради мене одного? Оуу, це так мило, Люцифере, ти борешся за мене. Отож туторіал “Як звалити свою вину на демонів”. Для тих, хто, звісно, не проти!
Почнемо з наболілого. Більшість сприймають піст як веганський детокс, не усвідомлюючи глибини цієї аскетичної практики. Та насправді, не всі віруючі у жертву Христа і з цим здатні впоратись: “40 днів без сосисок з АТБ? Та в мене організм ще розвивається! Мені потрібно м’ясо!
Та й у цілому, якщо ви і без карантину за одну серію серіалу виїдаєте пів холодильника, чим дратуєте співмешканців — це вина Бегемота.
Бегемот (з івриту — “тварина, скотина”) доволі давня міфічна істота, навіть вважається, ніби в сплячці його тіло перетворилось на Гімалайські гори. Та нас цікавить його осучаснена персона, яка зустрічається у “Малому ключі Соломона”, “Молоті відьом” та інших середньовічних працях. У них Бегемот спокушає, даруючи приємні відчуття в бедрах та районі пупця, насилає тваринний голод. Вважалось, що він керував трапезами у пеклі, тому на високій кухні він точно знається! Перекус перед сном — це однозначно витівки могутнього страшенного демона, тому попросіть близьких змилостивитись над вами, бо з їхнім осудом вам легше не стане, натомість нехай помоляться за ваше звільнення від його спокус! До речі, м’ясо самого демона ви зможете спробувати на трапезі праведників в раю. А це вже я ваш апетит спокушаю, сорі.
Повертаючись до теми карантину. Усі ми відкладали занепокоєння квадріцепсами чи своїм словниковим запасом на кращі часи, коли не буде заважати навчання, робота та інші клопоти. Що ж сталось з нами, коли появилось так багато вільного часу? Нами оволоділи Бельфегор та Астарот.
Перший до того лінивий, що його навіть зображують сидячки на кріслі. Попри це він один із верховних демонів пекла. Якщо ваше безділля виправдане “то|ся зробить” — це точно ваш покровитель, бо Бельфегор дарує людству і своїм адептам новітні технології, які роблять все за нас. Тож каюся за автономне опалення, Glovo, електросамокати та роботизовані заводи!
Другий високопоставлений ледар — Астарот, його зображують на пекельному драконі, бо ходити ніжками влом. Вважалося, що схиляв до ліні марнославних, які не вчаться, бо усі уми поїли. Дійсно, куди рипатися з ліжка, якщо ти вже все знаєш і до біса багатий? Про таких вільнодумних і щедрих покровителів можна тільки мріяти. Тому, якщо ви пасивні на робочій нараді — звалюйте вину на них!
Не сплутайте з випадком, коли лінь винести сміття чи вкрутити лампочку, бо ви залипли в улюблену онлайн-гру — це напасті Ніббаса. Цей ваш цап-відбувайло керує забавами у пеклі, а на землі його вважають покровителем медій.
Карантинна фінансова подушка рано чи пізно здується, а отже, певне занепокоєння через заощадження цілком виправдане. Та дехто помітить у цьому жадібність. “Не позичиш на пиво? Та я віддам потім, разом із тим, що уже винен… Ну ти і жмот!” Не потрібно читати лекцію про розподіл фінансів, просто зваліть усе на Маммона! Так ви уникнете довгих суперечок і зіпсованих нервів.
Ім’я походить від арамійського слова, яке означає “цінність”. Вважається, що демон пробив земну кору, демонструючи людям коштовні надра, чим спокусив їх обвішуватися коштовностями. Якщо ви виглядаєте, як барон циганського табору — це ваш покровитель! Якщо ж чоловік натякне на перегин у ваших розкішних вбраннях і “трішки” забиту шафу, то затямте — вас полонив Веліал.
Якщо криза доведе вас до крадіжки солодощів у супермаркеті, порадьте поліціянтам застосувати адміністративне покарання не до вас, а до Валефора, який керував вами. За різними версіями, жадобою ще спекулюють Везельвул, знайомий нам Бельфегор та Асмодей. Валіть усе на них: вони не образяться.
Здається, найбільше рогатих люблять саме цю тему. Тому, в принципі, коли ваша половинка знайде таємну переписку чи під час вечірки друзі помітять, як ви цілуєтеся з незнайомою людиною — можете переводити стрілки на будь-якого дідька.
Кажуть, Асмодей руйнує союзи молодих пар, спонукаючи новоспечених до зради. Бельфегор у вільний від винаходів час може перетворюватись у привабливу жінку і організовувати оргії. Фурфур та Саллос за проханням можуть викликати кохання між “не тими” чоловіком і жінкою. Сітрі, крім любовних маніпуляцій, може ще й спонтанно оголяти людей. Думаю, якраз його можна звинуватити у вашій одержимості порнографією.
Та найпоширенішими спокусниками є ненаситні Інкуби та Сукуби. За легендою, один священник виправдав своє домагання до монахині тим, що в нього вселився Інкубус. Отже, тактику ви зрозуміли: або у вас вселився демон і ви нічого не усвідомлювали, або вселився у партнера, і диявольськими хитрощами так спокусив, що ви також нічого не усвідомлювали. Все просто.
Моїм улюбленим чортом є Тутівіллус. Частенько ж він мене навідує. Одні джерела стверджують, що він тільки записував помилки монахів-писарів; інші, що він їх фальсифікував. У сучасних умовах я би перейменував його на “демона Т9”. Тепер, коли посеред запеклої політичної полеміки ви написали “не” разом із дієсловом, перепутали, а не переплутали, чи сказали “вибачаюся” перед філологами — ваше виправдання: “Господи спаси, Тутівілус поробив!”
Ваалберит як красномовний засранець спонукає людей до лихослів’я. Його вважають головним секретарем пекла, а ще демоняка завідує пекельним архівом і засвідчує всі укладені угоди. З таким словниковим запасом точно має, чому навчити.
Ще не забули Бегемота? Згідно з Йоганном Веєром, той примушує богохулити і нецензурно висловлюватися, тому ви знаєте, хто винний, якщо при мамі вилетить: “О Боже, бл*дь!” Загалом же, богохульством і єрессю завідує сам великий Левіатан.
Що ж, бережіть ці знання і передавайте з покоління в покоління, поки вони актуальні. Та не забувайте, що вибір діяти саме так завжди бісовий.
автор: Богдан Мальований
теги: великий піст , демони , єресь